LineCladis - TGF ze słowiańską duszą


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (4 ocen)

Linecladis jest grą przeglądarkową opartą na konflikcie trzech frakcji, walczących między sobą o wpływy nad światem Elroth. Fanatyczny Zakon nawracający niewiernych za wszelką, zazwyczaj krwawą, cenę. Podstępne Imperium łaknące władzy i przede wszystkim złota. Oraz Wspólnota Slavów - skłócona, barbarzyńska i wiecznie pijana. W grze dostępnych jest trzynaście ras do wyboru. Część z nich jest autorskim pomysłem twórców, stworzonych na potrzeby mocno rozbudowanego fabularnie świata, który jest opisany na wikipedii gry.

Gracz już od pierwszych chwil w początkowej krainie - Eadern, może się przekonać, że życie w ogarniętym wieczną wojną świecie nie jest proste. O każdy grosz trzeba walczyć, potwory są mocne a niewyszkolone mięśnie słabe. Mało kto jest w stanie przetrwać w pojedynkę! Duży nacisk na współpracę z innymi, tworzenie drużyn, by ubić kolejnego przerażającego bossa czy też konieczność handlu sprawia, że gracz szybko staje się częścią społeczności. W Linecladis nie wystarczy bezmyślnie poklikać i trzeba niekiedy wysilić szare komórki, by stworzyć postać, która poradzi sobie w każdych warunkach. Zarówno na drużynowej wyprawie po głowę Groshkagh’a jak i na walkach Frontowych, gdzie przedstawiciele przeciwnych frakcji toczą bitwy o zdobycie stolicy Eadern - Drohszcza.

Mocnym punktem gry jest grafika. Kreator postaci i awatara zadowoli nawet najbardziej wybrednych estetów. Mnóstwo przedmiotów, potworów i postaci narysowanych oryginalną kreską wspomaga wyobraźnię i cieszy oko. W grze dość regularnie organizowane są eventy - zarówno fabularne jak i mechaniczne, w których można wygrać specjalne nagrody.

Gra jest cały czas rozwijana i aktualizowana na podstawie sugestii graczy. Jej treść jest wzbogacana o napisane przez graczy zadania czy opisy a dla wielbicieli gry fabularnej dostępna jest karczma, gdzie można odgrywać swoją postać przy kubku rozgrzewającego samogonu.