Dragon mystery PBF


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 9.6/10 (5 ocen)

Piękna, tajemnicza i magiczna kraina zwąca się Eghajlat była ostoją dla licznych społeczności, magicznych zwierząt i roślin. Wszystko to opierało się na potężnej i od wieków znanej wszystkim magii, która była nierozłączną częścią całego ekosystemu. Rozległy kontynent był bogaty w różnorodność i chociaż był zamieszkały od mroźnych szczytów aż po nieprzeniknione puszcze, jego mieszkańcy nie poznali wszelkich tajemnic jakie skrywał ten świat. Wiedzieli tylko, że został stworzony przez dwóch bogów - Matkę Natury Gaię oraz jej męża Galaxusa - władcy nieba. Zrodzili oni później liczne potomstwo, które przejęło pieczęć nad poszczególnymi aspektami świata, podczas gdy sami stwórcy udali się na spoczynek do mistycznego świata zwanego przez śmiertelnych Edenem.

Podobno same początki narodzin krainy były burzliwe, gdyż boskie małżeństwo nie zgadzało się we wszystkich kwestiach. Gaia stawiała przede wszystkim na dobro ogółu i łagodność, jej mąż natomiast uważał, że jest to zbyt nudne i odrobina zła nikomu nie zaszkodzi. Matka Natura miała jednak silny wpływ na swego męża, który nie potrafił w pełni sprzeciwić się jej zdaniu - dlatego też, gdy nie patrzyła, w zaciszu swej prywatnej ostoi tworzył coś złego. Coś na co Gaia w życiu by mu nie pozwoliła. Swoją tajemnicę skrywał przed żoną po wieczność, skrywając ją w najgłębszych odmętach otchłani, która była pod kontynentem w podziemiach. Kiedy oboje twórców udało się na spoczynek, stracił on kontakt ze swoim tworem i nie wiedział jak dalej potoczy się jego los.

Dwa tysiące lat później spokojną i opuszczoną przez boskich stwórców krainę zaczęły nawiedzać niezrozumiałe kataklizmy. Śmiertelnicy widzieli w tym swoją winę i zaczęli gorliwie modlić się do dzieci Gai i Galaxusa. Te widząc, że dzieje się coś dziwnego zaczęły przyglądać się bliżej światu jaki pozostawili ich rodzice. Szybko dostrzegli, że w głębokich odmętach podziemi kryją się potwory, które znudzone swoim więzieniem zaczęły je burzyć z niezwykłą łatwością. Zaniepokojeni tym chcieli skontaktować się z stwórcami, jednakże nawet oni nie mieli wstępu do mitycznego Edenu, który był tylko na wyłączność boskiego małżeństwa. Bogowie postanowili więc sami zwalczyć te istoty, zanim wypełzną na powierzchnię i doszczętnie zniszczą świat.

Walka nie była łatwa nawet dla bogów, potworów było tak wiele, że zalewały świat niczym najgorsza z plag. Na miejscu każdego zabitego zjawiała się setka nowych. Potrzebowali oni licznego wsparcia, tak licznego jak monstra aby móc je w pełni zwalczyć. Wyczerpane bóstwa, gdy pokonały już większą połowę plugawej armii, spotkały się na panteonie by obmyślić dalszy plan działania. W końcu zdecydowali, że muszą stworzyć potężne istoty, które będą za nich zwalczać zło.

I tak oto powstali Drakoni - uzyskali oni postać zarówno śmiertelników jak i smoków, jednakże nie byli żadnym z nich. Ten sztuczny twór rodził się z pozoru z normalnych matek, jednakże ich rozwój i potęga przerażały i fascynowały zarazem. Ich plan się ziścił - półboscy Drakoni rozprawili się z niedobitkami potworów, zsyłając je ponownie w odmęty Otchłani. Ich chwała trwała wieki, a pozbawieni pracy zaczęli żyć jak zwykli śmiertelnicy, uzyskując jedną z ich cech - siłę woli.

Lata mijały, potwory zjawiały się i znikały, a Drakoni zaczęli coraz mniej być posłuszni bogom. Wielu z nich wkroczyło na mroczne ścieżki, obracając się przeciwko własnym braciom. A co na to bogowie? Nic, swoje już zrobili...

Co oferuje forum:

- Duża swoboda w tworzeniu postaci; brak podziału na klasy czy rasy. Wygląd Drakona może być dowolny zarówno w formie humanoidalnej jak i smoczej, przez co mogą być aranżowani na inne rasy, którymi jednak nie są. Istnieje także możliwość grania kimś innym.

- Spore zaplecze fabularne już na wstępie - autorscy NPC, opisy lokalizacji i bogowie.

- Dynamicznie zmieniający się świat na co mają wpływ czyny postaci graczy. Wielowymiarowość krainy (tzw. równoległe światy) pozwalają doświadczyć zupełnie nowych przygód w tych samych lokacjach.

- Cztery ugrupowania określające ścieżkę, jaką podąża twój Drakon. Możesz być Obrońcą śmiertelników, niszczycielem, zaprzysiężonym (zniewoleni) albo po prostu neutralnym. Wybór ścieżki ma dosyć spore znaczenie jeśli chodzi o reakcje otoczenia na twoją postać.

- Twoja postać może walczyć magią, mając do wyboru 12 dziedzin magicznych albo może stosować posunięcia bojowe korzystając z jednego z 5 stylów walki.

- Mocno rozwinięty system rozwoju postaci, a zarazem bardzo prosty. Twoja postać zdobywa nowe umiejętności poprzez wymianę punktów doświadczenia, które otrzymuje się za aktywną grę na fabule. Dodatkowo za pisanie postów na fabule otrzymuje się bonusy uwidocznione ilością gwiazdek pod nickiem (max. 6)

- Wiele atrakcji, poza standardowymi Eventami i misjami są u nas także Wyzwania Miesiąca, a także możliwość wylosowania sobie jakiegoś przypadku, zarówno pozytywnego jak i negatywnego.

- System rzemiosła i specjalizacji jakimi mogą zająć się Drakoni. Zdobywaj więc składniki takie jak części potworów, minerały i zioła a następnie możesz stworzyć z nich artefakt.

- Mechanika gry oparta na łucie szczęścia czyli rzutach kostkami.

grajzadarmo