W Ferelden zmiany na stanowiskach i nowa fabuła


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.7/10 (7 ocen)

Niektórzy twierdzili, że stanowisko Komendanta Szarej Straży jest przeklęte. Najpierw Moira Averes straciła dłoń i udała się na tajne wyprawy, potem zjawił się obcy Maximilian Jager, który nie poradził sobie z opanowaniem zarazy i zginął podczas starcia z pomiotami. Wszyscy zastanawiali się jaki będzie kolejny arl Amarantu oraz Komendant. Kelthar Thorne stanowił zagadkę. Niewiele było wiadomo na temat jego przyszłości, jednak podobno dotychczasowa służba w Szarej Straży nie wzbudzała zastrzeżeń. Ludność pozostawała nieufna, a szlachcice próbowali powiązać nazwisko ze znaczniejszym rodem. Natrafiali na pustkę. Pozostawało oceniać nowego Komendanta na bieżąco. Czas pokaże, kogo przysłał Pierwszy Strażnik.

Głowy mieszkańców nie zawracały wyłącznie amaranckie sprawy. Wielu próbowało zgadnąć, co dokładnie stało się z bannem Frederickiem Aislinnem. Wiadomym było, że przekazał władzę swojej siostrze, po czym opuścił Stary Zakątek oraz ziemie Obsydianowych Wzgórz. Nigdy nie dotarł do celu swojej podróży. Kto był odpowiedzialny za jego śmierć? Nie ustalono. Nie zmieniało to faktu, że nie działo się dobrze. Zaledwie tydzień później w Twierdzy Czuwania zmarła młoda adiutantka Amber wypiwszy zatrute wino. Po szlakach zaczęły krążyć oddziały, a potem pojawiła się plotka. Podobno śmierć podczaszego oraz jednego lorda nie była spowodowana słabym sercem, lecz podaną w jedzeniu trucizną. Rodzina królewska się nie skusiła, jednak mało brakowało.

Nikt nie mówił głośno na temat wydarzeń jakie miały miejsce. Wszystko pozostawało w sferze plotek. Z rąk do rąk podawany był list gończy. Niewiele mówiący. Zaledwie rysunek elfki oraz fakt, że wyznaczono za jej złapanie wysoką nagrodę. Podobno kobieta wypalone miała piętno przestępcy oraz tatuaż z lisem. Czyżby ona była odpowiedzialna za popełnione zbrodnie? Kto wie, na czyje zlecenie działała...
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w nowej fabule. Na graczy czekają sesje oraz przygotowane eventy.
Nie czekaj, zarejestruj się już dzisiaj!

Link do gry: http://ferelden.pl/