Prastare Wrota PBF


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.0/10 (6 ocen)

Forum istnieje ponad dwa lata. W swoim okresie miało tylko jedną przerwę w działaniu, w czasie której cała mechanika została obrócona o 180 stopni. Zostało ono stworzone przez profesjonalną i znaną w branży PBFów osobę, która zajmuje się tym od samych początków istnienia PBFów na polskim rynku - 2006 roku. Pamięta ona czasy kiedy PBFy były po prostu inne. Nie liczyło się to jaka była na nich grafika, skrypty, opisy świata przedstawionego. Po prostu rejestrowało się, robiło na szybko KP i grało. W dzisiejszych czasach niestety już tak nie ma - wiele for przekłada inne cechy gry (jak kilometrowe opisy uniwersum, dobrej jakości KP na kilka stron A4) ponad pisanie postów, a przecież o to chyba tutaj chodzi? Nie wiemy czy jest popyt na fora tego typu - nasze forum jednak taką ma formę i jej nie zmieni, czyniąc z siebie swego rodzaju białego kruka. Macie także gwarancję, że forum nagle nie zniknie.

Oferujemy niezwykle rozbudowaną fabułę na wielu płaszczyznach. To sprawia, że w naszym uniwersum ma prawo bytu każda postać - nieważne jak dziwna i osobliwa byłaby w swoim rodzaju. Ponadto na forum jest system tzw. "Edycji", które wprowadzają duże zmiany do fabuły ale także czasem i do mechaniki samego forum. Stawiamy na swobodę absolutną - możesz grać dowolną rasą czy klasą, używać zaklęć które sam zaprojektujesz czy posiadać moce nadprzyrodzone o których się nikomu nie śniło. Sama rozgrywka także jest nieograniczona - twoja postać może zostać władcą któregoś z Królestw czy też stworzyć własne. Nic nie stoi także na przeszkodzie aby stała się... Bogiem! Jednocześnie nie stawiamy jakiś horrendalnych wymagań jeśli chodzi o Karty Postaci czy długość pisanych postów, aczkolwiek nagradzamy tych, którzy się starają. PBF ma być przede wszystkim zabawą, o czym większość chyba zapomniała w dzisiejszych czasach.

Istnieją u nas dwa rodzaje rozgrywki, które można między sobą przeplatać. Pierwsza to prowadzenie sesji samemu z Mistrzem Gry, który kieruje otoczeniem i ma dosyć spory wpływ na historię naszej postaci. Oczywiście nie jesteśmy głusi na prośby naszych graczy - jeśli ktoś chce odegrać konkretną sesje mającą duży wpływ na życie jego postaci - jak najbardziej jesteśmy gotowi spełniać owe prośby. Drugim rodzajem prowadzenia rozgrywki są tzw. sesje grupowe - między dwoma lub kilkoma graczami. Te sesje są bardzo dobrze znane na wielu innych PBFach, gdzie MG jest mało aktywny (albo tylko jest i udaje, że coś robi). Jeśli chcesz po prostu z kimś porozmawiać albo odegrać jakąś akcje - nic nie stoi na przeszkodzie, a dodatkowym ułatwieniem jest bilokacja, która zezwala tylko na takie przypadki. Stawiamy przede wszystkim na akcje i szybkie tempo, dlatego odpisy odbywają się przynajmniej raz dziennie. Dzięki temu nasz PBF potrafi naprawdę wciągnąć niczym dobrej klasy gra komputerowa.

Mechanika naszego PBF jest prosta i klarowana - do dyspozycji graczy są bowiem tylko trzy statystyki; mana, energia i życie. Oprócz tego są jeszcze punkty doświadczenia na które owe statystyki można wymieniać, ale i nie tylko. Celem statystyk nie jest ograniczanie graczy a jedynie zbalansowanie ich postaci, aby w razie wspólnych spotkań nie dochodziło do tzw. "overpoweringu". Warto tutaj także wspomnieć o reputacji - można mieć ją pozytywną bądź negatywną i ma ona znaczny wpływ na reakcje otoczenia. Chcesz być seryjnym zabójcą? Licz się z tym, że będą za tobą wysyłać listy gończe! Chcesz być bohaterem uciśnionych? Znajdziesz więcej wrogów niż sojuszników! Cała reszta to czysty storytelling, jak także danie możliwości graczom współtworzenia uniwersum - dzięki formularzom i mini-poradnikom jest to naprawdę łatwe i przyjemne!

Przy tym wszystkim oczywiście nie zapomnieliśmy o funkcjonalności naszego forum! Posiadamy schludną grafikę i mało skomplikowanych skryptów, dzięki czemu z forum można łatwo korzystać również na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. Możesz więc być z nami nawet w dalekiej podróży! Posiadamy także proste i przydatne rozwiązania takie jak np. Pole Profilu "Aktywność" gdzie każdy może napisać jak często wchodzi na forum i odpisuje. Pozwala to na łatwiejsze dopasowanie się do wspólnych sesji.

Przydatne linki:
Link do gry - http://www.prastare-wrota.wxv.pl/
Link do FB - https://www.facebook.com/PrastareWrotaPBF