Wkrótce premiera Aleary


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.1/10 (9 ocen)

Słowa wstępu ogólnego:

Aleara MMORPG (05.04.2015r. godz 15.00 - premiera) - znana gra TGF w którą zapewne większość z Was miała okazję zagrać, właśnie przeżywa swoją reinkarnację. Od ponad miesiąca trwają prace nad nową wersją gry. Nowa ekipa składająca się z 5 osób (w tym jedna z starego teamu) wprowadziła w tym czasie już blisko 400 zmian w stosunku do dawnej wersji gry programując po 7 godzin każdego dnia. Kraina została globalnie przebudowana. Został wprowadzony system zadań, bossów i legendarnych przedmiotów jak i wiele innych urozmaiceń. Poprawiliśmy też blisko 300 błędów które zawierał stary kod gry. Chcemy stworzyć grę przyjazną dla graczy, w której to wy będziecie kreować świat.  Chcemy sprawić aby każdy gracz zarówno nowy jak i stary odnalazł się w grze i chętnie do niej powracał. Chcemy stworzyć dla Was nowy dom w którym będziecie mogli spędzać miło swój czas. Aleara od zawsze kładła większy nacisk na mechanikę niż na fabułę. Teraz się to zmieni, spróbujemy zwrócić większą uwagę na stronę fabularną gry, nie rezygnując przy tym z mechanicznej. Więcej informacji na naszym fanpage: https://www.facebook.com/alearammorpg (zachęcamy do polubienia aby być na bieżąco).

Opis krainy:

Nowa odsłona Aleary - Jest to gra wykreowana w unikalnym  i rozbudowanym świecie fantasy, pełnym walecznych bohaterów. Jej akcja rozgrywa się w okresie średniowiecza… Kraina jest bardzo zróżnicowanym miejscem. Od nietkniętych ludzką stopą, pokrytych wiekowym lodem miejsc, poprzez wypalone przez słońce ziemie, aż do bujnie rozkwitniętych naturą łąk i lasów...
A wszystko zaczęło się od Bogów… Stworzyli oni istoty zamieszkujące ziemie Huritinu i Kurysium… Owe istoty posiadały unikalne cechy wyglądu i charakteru… Bardzo różniły się od siebie… Aby móc je odróżnić nazywano je Orkami, Centaurami, Półsmokami, Koboldami, Ludźmi, Serafinami, Elfami itd. Istoty te stworzyły pierwsze cywilizacje, które choć z biegiem czasu uległy pewnym zmianą to żyją do dnia dzisiejszego… Dzięki nim powstało Cesarstwo Vorharian.
W Aleara MMORPG wcielasz się właśnie w jedną z takich istot… Mieszkańcy Vorharian’u zaczęli grupować się w różnych obszarach świata tworząc potężne Imperium. Powstało jedno, wielkie, cudowne, idealne miasto, które zwało się i zwie się do dziś - Alearą. Jest to miasto pełne atrakcji i ideału, mające duży potencjał, w którym bardzo ważną rolę odgrywa kultura, tradycja i historia. Aleara jest też najbardziej zaludnionym miastem w krainie… Mieszka tam większość istot zamieszkujących te tereny… Wybudowane z drogocennych surowców miasto góruje nad innymi swoją potęgą i chwałą.
Z czasem istoty zamieszkujące je zaczęły trudnić się w różnych dziedzinach życia… W mieście zaczęło się roić od wojowników, magów, szamanów, nekromantów, gwardzistów, kowali, stolarzy, hutników, łowców itd… Populacja do dziś jest bardzo zróżnicowana… Z biegiem lat Aleara została rozbudowana, co wymagało podziału na różne dzielnice. Niektóre bardzo przyjazne, inne wręcz mroczne, przerażające… Nastąpił bardzo szybki rozwój miasta.
Obecnie Aleara jest wielką metropolią… Jednak nigdzie w Vorharian’ie nie jest już bezpiecznie. Nawet stolica została postawiona w stan najwyższej gotowości. W każdym zakątku krainy pojawiło się pełno wygłodniałych stworów czyhających na życie mieszkańców… Wszędzie roi się od różnych niebezpiecznych pułapek i zagrożeń, a zło tylko czeka, aby wyjść z mroku … Twój cel to przetrwać!
Jakby tego wszystkiego było mało… Prócz naturalnych wrogów w mieście grasują buntownicy, którzy robią wszystko aby zaszkodzić krainie oraz jej mieszkańcom … Są to przede wszystkim wampiry, złodzieje, skrytobójcy… Nikt nie jest takim jakim się wydaję. Nawet niepozorny kucharz może Ci poderżnąć gardło nim zdążysz odwrócić głowę …
Mijał czas, a buntowników przybywało. Rasy podzieliły się na stada, które trzymały się tylko z nielicznymi…. Poglądy między mieszkańcami krainy były tak różnorodne, że zaczęły się tworzyć klany, między którymi wybuchły wielkie bitwy trwające do dnia dzisiejszego… Cesarstwo ogarnęła wojna domowa. Klanów przybywało, a pierwsze z nich zaczęły znacząco rosnąć w siłę, zagrażając nawet samemu Cesarstwu. Nastąpił gwałtowny rozwój fortec, magazynów i innych budowli gildyjnych wymagających ogromnych ilości surowców… Cały kraj ogarnęła wojenna zawierucha.
Dodatkowo znaczna liczba mieszkańców aby przeżyć zaczęła budować swoje strażnice, umacniać swoje domy, skarbce. Nastąpił gwałtowny rozwój niewolnictwa. Każda słabsza jednostka była wyłapywana i poddawana odpowiedniemu szkoleniu.
Pod wpływem wyniszczającej wojny w mieście bardzo szybko zaczęło brakować pożywienia oraz surowców niezbędnych do rozbudowy niezbędnych fortyfikacji … Wielu śmiałków wyruszyło na tułaczkę po świecie w poszukiwaniu cennych łupów. Niektórzy z nich nigdy nie wrócili, pozostawiając na pastwę losu swoje rodziny. Ci którzy odnaleźli drogę do rodzinnego kraju opowiadali o niesamowitych, a zarazem dzikich miejscach… Były to Góry Przeznaczenia, w których znaleźć można niezliczoną ilość kopalni z szlachetnymi minerałami takimi jak mithril, meteoryt, kryształ, adamintium. Odkryto także Las Zbłąkanych Dusz pełny magii i tajemnic w którym rosną magiczne zioła takie jak nutari, illanias, illani , dynallca oraz gdzie drwale jeżdżą na wyrąb drewna… Krążą także pogłoski, że w górach oraz w lesie widziano niezwykle silne bossy strzegące drogocennych skarbów… Któż wie ile w tym prawdy… Może Ty się przekonasz?
Legendy głoszą także, że na południe od Aleary znajduje się wejście do podziemnego miasta - Diabolium.. Ponoć zdobycie klucza jest bardzo trudne. Wędrowcy którym udało się stamtąd powrócić, przekazują sobie plotki o strzegącym miasta potężnym Diaburionie. Dotychczas nikt go nie widział… Może Ty zobaczysz go jako pierwszy?
Mieszkańcy opowiadają także o niezwykle mrocznej części krainy… Z której wielu śmiałkom nie udało się nigdy powrócić. Mowa o Krwawych Mokradłach na których osiedlili się pradawni Serafini… W głębi mokradeł ukryta jest Mroczna Puszcza i pradawne źródło ... Chodzą też słuchy o ukrytym w skałach przejściu, które można aktywować za pomocą pradawnych run ... Ile w tych pogłoskach prawdy? Tego nikt nie wie. Może odważysz się tam wkroczyć?
Dla poszukiwaczy skarbów miejscem godnym uwagi okaże się z pewnością Wyspa Mithrilu oraz Złota na której znaleźć można najcenniejsze złoża tych oto rud. Do tych miejsc można się dostać tylko drogą morską. Więc przygotuj się na naprawdę długą podróż ...
W ogarniętej szałem walki stolicy pojawiało się także coraz więcej patriotów. Którzy za wszelką cenę staraja się obronić miasto atakowane ze wszystkich możliwych stron. Aby wesprzeć walczącą armię Aleariańską rzemieślnicy otworzyli własne warsztaty. Kuźnie, huty, tartaki, zakłady jubilerskie stały się źródłem niezwykle potężnego oręża, które najzdolniejsi mieszkańcy za pomocą specjalnych ulepszeń potrafią zamienić w zabójczą broń. Jednak wytworzenie ich wymaga odpowiednich minerałów, rud, drewna… Dlatego niezwykle ważnym elementem gry jest rozwinięty handel między graczami…
Ucieczką przed wojną stały się dla mieszkańców Aleary różnorodne budowle, które pozwalają cieszyć się urokami życia .. Wielu spędza czas w karczmie pijąc piwo i rozmawiając z innymi, czy też w Starym Pubie upijając się do nie przytomności. W Czerwonej Latarni każdy spragniony towarzystwa może skorzystać z usług tutejszych lafirynd. Na obrzeżach miasta zwolennicy dzikiej natury mogą odpocząć łowiąc ryby. Dla miłośników hazardu i wszelakich gier miejska loteria stoi otworem. Bardzo często w mieście są też organizowane przez murgrabiego konkursy. Osoby pragnące uciec od zgiełku miasta mogą spędzić czas w miejskiej bibliotece.
Jednak wiadomo, aby przeżyć i móc korzystać z wszelakich udogodnień jakie oferuje miasto potrzebne są pieniądze… Główną walutą w grze jest złoto. Każdego dnia mężczyźni i kobiety zarabiają podejmując się różnorakich prac. Niektórzy szorują łajby, inni zaś prowadzą swoje farmy, kopią ziemniaki, wytwarzają cenne przedmioty dla wojowników. Osoby mające nieco rozumu, czy też szczęścia inwestują w akcje na giełdzie oraz obstawiają zakłady. Spragnieni walki mogą wziąć udział w publicznych walkach gladiatorów aby zyskać sławę i cenne łupy. Mniej ambitni mieszkańcy, którzy wolą leżeć w swoich domach i nic nie robić zmuszeni są nieraz ruszyć w poszukiwaniu pożywienia nawet do podzamczych kanałów oraz opuszczonego szybu. W mieście znaleźć można też istoty, które sprzedają cały swój dobytek na rynku handlowym lub w prywatnych sklepach. Są też tacy, którzy dla paru sztuk złota gotowi są sprzedać swoje posiadłości, swoich pupili, czy nawet wydać znajomych strażnikom pilnującym porządku w mieście.
W Alearze nie brak walecznych wojowników, którzy większość czasu spędzają na arenie czy też trenując swoje umiejętności i statystyki u trenerów. Oprócz wojowników w mieście znaleźć można także wielu uzdolnionych w innych dziedzinach mieszkańców. Najzdolniejsi z nich opanowali sztukę hipnozy, warzenia pradawnych wywarów oraz wampiryzmu.
Miłośnicy przyrody również znajdą coś dla siebie. Jedni potrafią większość dnia spędzić na polanie chowańców trenując swoje bestie i przygotowywując je do pokazowych walk. Są także tacy, którzy zakładają własne ogrody. Jedni w celu zarobkowym, drudzy z zamiłowania. W Alearze znaleźć można także zagrodę koni, gdzie można wykupić własnego wierzchowca, jeździć na nim i go trenować.
Jak każde Imperium, tak i Vorharian rządzi się swoimi własnymi prawami. Miastem i całą krainą rządzi wszystkim znany, sprawiedliwy i miłosierny władca. Posiada on liczny orszak doradców i poddanych gotowych spełnić każde jego życzenie. Każdy w krainie odgrywa ważną rolę. Czy to zwykły mieszkaniec, czy też sam władca. Poprzez wspólne działania społeczeństwa miasto może normalnie funkcjonować. Nad przestrzeganiem prawa panującego w krainie czuwa Sąd Najwyższy, który rozstrzyga różne spory podczas rozpraw sądowych. Winowajcy są karani zgodnie z Kodeksem panującym w krainie. Najczęściej stosowaną karą jest odsiadka w podziemnym lochu, gdzie skazani muszą odczekać swój wyrok.
Pomimo ciężkich chwil jakie przeżywa królestwo, wielu mieszkańców decyduje się na zakładanie własnych rodzin. Gotowi by wkroczyć na wspólną drogę życia udają się oni do kaplicy ślubnej w której zawierają związki małżeńskie.

Nie czekaj tylko wejdź do krainy - niech świat o Tobie usłyszy!

Gra będzie dostępna pod adresem: www.aleara.pl
Fanpage: https://www.facebook.com/alearammorpg

  • Eren

    Nie polecam, mnóstwo błędów i niedopatrzenia (prawie wszystkie co były w erach poprzednich) + zmieniona grafika zamulająca co jedynie serwer i powodująca lagi