[Smocza Dolina] Wow ta gra żyje!


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.3/10 (8 ocen)

Jakiś roczek temu słuch po Smoczej Dolinie zaginął (wraz z kryptą gier) a tutaj nagle się objawiła. Pod zmienionym adresem ale istnieje. Oto co napisano w pierwszym newsie gry:

Era Złotego Smoka w Smoczej Dolinie napisana przez (Isto Rauhala) dnia 2014-02-27.
- Czy Ty widzisz to co ja, Errik?
- Widzę Baldrim, ale nie wierzę własnym oczom... Przecież...
- No właśnie...

Dwoje chłopów rozmawiało tak ze sobą, jeden nie dając dokończyć zdania drugiemu. Ich małe umysły, nie do końca były w stanie pojąć co się dokładnie tutaj zadziało, ale miejscowi powiadali, że w odbudowie Lome-Oira, palce musiały maczać jakieś wyższe siły. Niegdyś zburzone przez potężne siły natury miasto, dzisiaj znów tętni życiem. Zza murów miasta słychać było radosne krzyki bawiących się dzieci, przekrzykujących się handlarzy, jakąś kobietę krzyczącą że znów ukradli jej kosz jabłek, najgłośniej jednak było słychać okrzyki z Głównego Placu Lome-Oira.

- Idziemy? - w głosie swojego towarzysza, Baldrim wyczuł niepewność.
- Durniu jeden jeszcze się pytasz?! Chcesz żeby wyżłopali całe piwo bez nas?! Jasne że idziemy!

Ruszyli ścieżką w dół przed siebie, mijając po drodze niespotykanie zielone łąki, na których kiedyś straszył jedynie popiół i wyschnięta gleba. Po krótkim spacerze dotarli do głównej bramy, przecierając oczy ze zdumienia. Ogromna złota brama, broniąca miasta przed niepożądanymi gośćmi, a przy niej czterech strażników w pozłacanych zbrojach, każdy z włócznią w dłoni, gotowi byli stawić opór nieprzyjacielowi choćby się wychylił zza skarpy. Ze zdumienia wyrwał ich głos jednego ze strażników.

- Zgubiliście się?
- My... My tylko...
- Jeśli szukacie miejsca do odpoczynku, myślę że Karczmarz znajdzie dla was jakieś wolne pokoje, mimo trwającego święta.
- Święto? Jakie święto? - zapytał niepewnie Errik.
- Święto Złotego Smoka, rozpoczęcie nowej ery w dziejach tego Królestwa, na głównym placu właśnie obchodzone są uroczystości z okazji tego wydarzenia.
- No tak... Więc, możemy przejść? - odezwał się Baldrim

Strażnik który rozmawiał z Errikiem i Baldrimem dał znać, i wielkie złote bramy nieznacznie się uchyliły, można by powiedzieć, że człowiek o większej masie niż Errik czy Baldrim, nie przeszli by przez tą szparę, a Ci dwaj do otyłych nie należeli. Gdy obaj przekraczali bramy miasta, strażnik odezwał się jeszcze za nimi.

- Wystarczy że będziecie przestrzegać prawa, i nic nie powinno wam się tutaj stać...

Wielka brama zamknęła się za nimi, zostawiając strażników za bramą, a ich na pastwę losu. Ogrom miasta był przytłaczający, wszędzie pełno kolorów, ludzi, straganów, domów, radosne piski dziewczyn zaczepianych przez okolicznych chłopów, wszędzie wałęsający się ludzie, powozy. To zdecydowanie było za dużo, jak na pierwszy dzień i dwie proste głowy. W końcu po chwili odezwał się Baldrim.

- Może jednak pójdziemy do Karczmy, tak jak radził strażnik? Te święto prędko się nie skończy, z tego co widzę...
- To dobry pomysł. Odpoczniemy, a jutro odwiedzimy Główny Plac.

----

Część mechaniczna wieści
Przywitała nas Nowa Era w Smoczej Dolinie, obfitująca w wiele zmian. Wszystkich zmian jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie tutaj umieścić, większość informacji umieszczona jest w odpowiednich poradnikach, do których odeśle was wiadomość na poczcie.

Krótko i na temat:
- Wciąż brakuje opisów wielu lokacji, wiele jest niekompletnych, a niektóre wymagają poprawy. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany pomocą przy pisaniu opisów dla lokacji - można się zgłaszać.
- Fabuła nie jest opisana, ponieważ wszelki rys fabularny będą kreowali gracze, poprzez własne inicjatywy oraz sesje. Chcemy aby to gracze mieli możliwość wykreowania takiej fabuły, jaka im odpowiada, a my ze wszystkich pomysłów, sesji, wieści, plotek, etc., postaramy się wykreować wątek fabularny. Jeśli ktoś ma pomysły na rozwój fabuły - poczta jest do Waszej dyspozycji.
- Na pewno w trakcie rozgrywki wyjdzie wiele błędów które trzeba będzie poprawić, dlatego bardzo prosimy o zgłaszanie ich poprzez opcję "Zgłoś błąd" w lewym menu.
- Po wyeliminowaniu wszystkich błędów, uzupełnieniu opisów nastąpi całkowity reset, przejście do ery właściwej. Ile czasu to zajmie? Tak dużo aż wyeliminujemy wszelkie błędy z rozgrywki.
- Forum zewnętrzne zostanie stworzone najpóźniej do końca tygodnia.

Życzymy przyjemnej, wielogodzinnej rozgrywki!

Nie pozostaje nic innego jak zarejestrować się i zobaczyć na własne oczy co się zmieniło a co jest po staremu.

Adres gry: http://smoczadolina.pl/

  • Smocza to ciekawa gra ale administracja do życi że się tak wyrażę ;) - chodzi tu o Admina Głównego - ile razy w starych wersjach zgłaszany był błąd albo problem odpowiedź była jedna "Załóż sobie sam grę to będziesz sobie rozwiązywał problemy ;)" :D tak też wiecie ^.~

  • Thoran

    Hm, różnie to bywa z tymi odpowiedziami na problemy. Ale upór z jakim ta gra się odradza jest wart uwagi ;)

  • Ucieszyłam się, że SD wróciło... jednak zarejestrowanie się - graniczy z cudem. I nie, nie korzystam z IE :)

  • Thoran

    hm chyba jednak nie żyje. Ostatnio nie dało rady się zalogować a teraz gra nie działa...