Skip to main content

Cytadela - Mass Effect PBF


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.6/10 (26 ocen)

Cytadela jest forum PBF luźno opierającym się o sagę komandora Sheparda (fabularnie jesteśmy na samym początku drugiej części), a niektóre z wydarzeń piszącym na nowo. Dlaczego? Bo Ty, drogi czytelniku, jako gracz decydujesz co, jak i po co, uczestnicząc swą postacią w zarówno przeważającej ilości wątków osobistych, jak i wydarzeniach kanonicznych, mając równocześnie możliwość zmiany ich przebiegu. Bo razem z nami piszesz fabułę!

Dysponujemy dość sporym wachlarzem wyborów w kwestii rozwoju i ulepszania postaci. Mimo obowiązujących ograniczeń jak np. najbardziej oczywista klasa postaci, naszym atutem jest dowolność w kształtowaniu własnego „alter ego”. Rozgrywkę z pewnością umila zaimplementowany na forum, autorski silnik RPG "Cytadela v. 1.0.0", mający głównie wpływ na walkę i opierający się w głównej mierze na rzutach kością stuścienną, mającą w mechanice wiele zastosowań. Oprócz tego, drugim systemem istniejącym na forum jest "Crafting", pozwalający graczom na tworzenie własnych części pancerza oraz broni ze zdobytych podczas gry lub znalezionych surowców. Dzięki takim rozwiązaniom gracz otrzymuje szanse rozwoju i może też dostrzec jego efekty. O tym, jak i wielu innych urozmaiceniach (takich jak system medali, tzw. "achievementów", zainspirowany tym znajdującym się w grze, czy też generator kart statystyk, którego nowa wersja trafi na forum już niebawem), przeczytać można w zasobach Służb Ochrony Cytadeli (już niedługo w rozwiniętej formie pod nazwą Extranetu) - stworzonemu również na potrzeby forum portalowi zawierającemu wszystkie, niezbędne do rozpoczęcia gry informacje - także dla osób nieobeznanych z tematyką Mass Effect.

Jesteśmy przyjaźnie nastawieni do nowych graczy, stąd nawet osoba, która wcześniej nie miała styczności z żadną z gier trylogii, jest w stanie łatwo odnaleźć się na forum dzięki miłej atmosferze i pomocnym graczom, nie mówiąc już o administracji. ;)

Cytadela jest stroną przede wszystkim stale rozwijającą się - trwamy już w tej branży nieco ponad dwa lata (z czego sama wersja 3.0 ma już roczek) i przeszliśmy tak wiele przemian, że nie jesteśmy w stanie tego zliczyć - oczywiście na lepsze. Wyciągamy wnioski z popełnionych błędów i stale usprawniamy forum, chcąc przyciągnąć jeszcze większe ilości użytkowników, a tych, którzy już do nas trafili, zatrzymać na dłużej (kilkoro z graczy obecnie aktywnych trwa z nami od wersji pierwszej, czyli od roku 2011!). Wszelakie błędy techniczne, jeżeli się pojawiają, są szybko naprawiane dzięki odpowiednio sprawnej reakcji oraz hostingowi, jednemu z najlepszych z obecnie działających. No i nie mówiąc już o metamorfozach graficznych, które, za sprawą stałego grafika forumowego, często pojawiają się i na pewno będą pojawiać się stronie.

Oprócz standardowej rozgrywki oferujemy także większe eventy, tworzone przez administrację bądź Mistrzów Gry. Jednymi z największych tego typu przygód są Operacje - wielkie, mające znaczny wpływ na rozgrywkę fabularną misje, z którymi zazwyczaj wiążą się wątki bezpośrednio zaczerpnięte z gry. Dobiega końca pierwsza tego typu rozgrywka, "Operacja Archanioł", którą rozpoczął konkurs pisarski z nagrodami. Fabuła, jak ci zaznajomieni z drugą częścią Mass Effect mogą się domyślić, tyczy się tajemniczego "Archanioła" - postaci, która dość niedawno pojawiła się na Omedze i siejąc zamęt wśród środowisk najemniczych, zmuszając tym samym od dawien dawna zwaśnione organizacje do połączenia się w celu likwidacji wspólnego wroga. Jak zakończy się ta historia? Co stanie się z Archaniołem? Czy, tak jak w grze, na pomoc przyjdzie komandor Shepard i wykona swoją misję, czy też zostanie powstrzymany przez graczy? O tym jeszcze się przekonamy.

Mam nadzieję, że tego typu forma reklamy skutecznie zachęci przynajmniej część z was, czytelników, do zarejestrowania się na forum i dołączenia do nas. Widzimy się na Cytadeli! ;)

Przydatne linki:
http://cytadela.eu - Adres forum.
http://cytadela.eu/soc - Zasoby SOC, leksykon i forumowa wikipedia.
http://cytadela.eu/viewtopic.php?f=2&t=426 - Przydatne informacje, wprowadzenie do rozgrywki.
http://www.facebook.com/pages/Cytadela-PBF/400697049959045 - fanpage na facebooku.
http://www.youtube.com/cytadelapbf - Kanał na youtubie, zawierający głównie materiały reklamowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress