Imagine time Los Angeles PBF


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.5/10 (6 ocen)

Ogromne przestrzenie za oknem pociągu, podróż trwa już któryś dzień z kolei, zmieniają się stany, zmieniają się widoki. Chicago, Illinois, Kansas, Kolorado, Nowym Meksyk, Arizona… Pustkowie. Po pełnym życia Wschodnim Wybrzeżu zastanawiam się, czy coś za tą pustką jeszcze istnieje? Musi minąć pięć długich dni nim wreszcie dotrę na miejsce – do ziemi pionierów, do Kalifornii. Czy szukam tu szczęścia, sławy, wielkich pieniędzy czy wielkiego uznania? Nie, chcę po prostu przetrwać.

Mamy rok 1929 i cały ówczesny cywilizowany świat wciąż jeszcze bawi się, pławiąc się w ekstrawagancji, zbytku i przyjemnościach. Naszym małym światem jest jednak Los Angeles – miasto jedyne w swoim rodzaju, nieco odizolowane od reszty kraju, skupiające się przede wszystkim na produkcji filmu i dostarczaniu rozrywki całemu światu. Miasto wciąż przyciąga nowych mieszkańców, którzy wierzą, że tutaj spełnią się ich sny. Nawet wszechobecna prohibicja nie jest aż tak dotkliwa, choć zakaz sprzedaży alkoholu wciąż trwa, a to budzi niekończące się niesnaski, przekręty na wielką i małą skalę. Prohibicja ma też dobre strony – nowa muzyka – jazz rozprzestrzenia się po całym kraju dzięki licznym migracjom i okupowanym przez publiczność nielicznym lokalom, gdzie można wypić coś mocniejszego. Żywiołowa muzyka z powodzeniem zastępuję „procenty” we krwi. Po raz pierwszy też obserwowana jest pewna integracja białych z czarnymi, choć na tym polu wciąż jeszcze iskrzy, a nie rzadko poleje się krew.
Wydawać by się mogło, że wszystko pozostanie bez zmian, nikt nie widzi, że szalone czasy mówią „do widzenia”. Ludzie żyją przygotowaniami do Olimpiady, planowanej na rok 1932 właśnie w Los Angeles. Sportowcy są właśnie na topie, a ich uwielbienie zaczyna ocierać się o kult gwiazd kina. A propos filmu. W maju po raz pierwszy w historii rozdano nagrody Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (późniejsze Oscary) w Hollywood. Wszyscy zachwycają się Douglas’em Fairbanks, zaś jego żona – uwielbiana przez Amerykanów Mary Pickford błyszczy w dramacie „Kokietka”. Przybywa sal kinowych; bilety tanieją, wieczory spędza się już nie w teatrach czy operach, a w kinach właśnie.

Jednakże koniec lat dwudziestych to nie tylko roztańczona swingiem epoka, pełna filmów, radiowych audycji, powszechnej motoryzacji czy wyzwolonych kobiet-wampów, w Europie bowiem rosną niepostrzeżenie dwie totalitarne potęgi, które już wkrótce na zawsze zmienią świat, kończąc beztroskie czasy dansingów.

Mimo to nie wybiegajmy historycznie do przodu. Na razie ludzi cieszy każdy aspekt życia, z entuzjazmem przyjmują wybór nowego prezydenta USA - Herberta Hoover, witają sterowiec „Graf Zeppelin”, który zakończył w Lakehurst lot dookoła świata, z wypiekami na twarzy śledzą prasowe doniesienia o katastrofie fińskiego parowca. Co bogatsi mogą sobie pozwolić na regularne podróże samolotami American Airlines czy radzieckimi – Aeroflot. A chociaż wygoda takich podróży ma mało wspólnego ze współczesnością, bo pasażerowie musieli zakładać specjalne kombinezony i ograniczać bagaż do minimum, to szybkość i oszczędność czasu spowodowały, że ten środek transportu szybko zyskał na popularności, wiec kto by się przejmował drobnymi szczegółami?

Co jeszcze? To już zależy od twojej postaci. Możesz być każdym i nikim. Powracającym podróżnikiem, weteranem, żołnierzem, radiowcem, aktorem filmowym, kobietą fatalną, znaną gwiazdą wodewili, sportowcem, muzykiem jazzowym, politykiem, latynoskim robotnikiem, skromnym chińskim sprzedawcą. Tworzysz własną historię pod koniec lat dwudziestych, w Los Angeles.

Zaczyna się październik 1929 roku.

O Forum

~ Nie wzorujemy się na żadnym serialu czy książce.
~ Aktywne uczestnictwo Mistrza Gry – Kreatora na forum oraz organizowanie większych i mniejszych eventów.
~ Prosta mechanika bez natłoku statystyk, przeliczników, oparta jedynie na dobrze stworzonej Karcie Postaci oraz systemie zarabiania, wydawania, oszczędzania i bogacenia.
~ Na forum postacie mogą zginąć, mogą zostać okaleczone, zranione, mogą zachorować - MG ma w tej materii dowolność.
~ Rozpoczynając grę na forum akceptujecie te zasady.
~ Nie trzeba być znawcą historii, by grać na forum. Specjalnie dla Was przygotowany został dział Realia Gry.
~ Zostało tylko jedno - zapraszamy do rejestracji.

Przydatne linki:

Link do gry - http://imaginetime.forumpolish.com/