[Gruzowisko] Nowa odsłona gry


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (2 ocen)

Zapowiadane dawno Gruzowisko ruszyło w nieco zmienionej odsłonie 11 lipca o 19.00

Świat zwany Vaneller jest już do dyspozycji graczy!

Przed Pożogą świat był pełen czarodziejów i magii ułatwiającej życie istotom zamieszkującym krainę.

Prędko jednak okazało się, że może być również niebezpieczną bronią, na drodze do objęcia władzy. Spisek kilku Nieśmiertelnych, w wyniku którego doszło do zniszczenia Rady był początkiem wielkiej wojny o Kryształ, w której zginęła większość magicznych istot, ras odzwierzęcych, a świat uległ zniszczeniu w wyniku trzęsień ziemi, powodzi czy erupcji wulkanów.

Nieliczne jednostki, którym udało się przetrwać kataklizm zaczęły zbierać się w grupki, by stworzyć świat od nowa. Dawne spory, uprzedzenia i światopoglądy poszły w niepamięć. Po latach ciemności nadchodziła nadzieja na nowe, zaburzona jednak powstawaniem zmutowanych zwierząt, które zaczynały rosnąć w siłę.

Pozostałe przy życiu istoty, mając w pamięci lata apokalipsy, dążyły do osiągnięcia równowagi, rozwoju miast, odkrywania rzeczy, które zastąpią magię i równie skutecznie ułatwią życie. Tak powstały pierwsze wynalazki, odkryto Eter i alchemię.

Świat po Pożodze cały czas rozwija się, idzie z postępem do przodu, a mniejsze osady i skupiska ludzkości uparcie walczą o stworzenie choćby cząstki normalności, by przetrwać.

Czy i ty odnajdziesz się w tym świecie?

Realia Gruzowiska osadzone są w post-apokaliptycznym świecie, w klimatach steampunk z elementami klasycznego fantasy. Możesz tu napotkać jedną ze Skrzydlatych istot, Skażonego, mutantów, o których wciąż mało wiadomo. Możesz trafić na demoniaka, marudera z dawnej armii, czy też szaleńca, będącego wynikiem alchemicznych i techmagicznych eksperymentów! A może sam wcielisz się w jednego z nich?

Dla Vanelleru nadchodzą nowe, szalone czasy, pełne odkryć, wynalazków i istot, o których nie śniłeś dotąd w najgorszych koszmarach.

Czy masz na tyle odwagi by wejść tutaj i przeżyć coś nowego, zupełnie odmiennego od klasycznych vallherek?

Świat Vanelleru czeka, może właśnie na ciebie!

Link do gry - http://gruzowisko.eu/gruzowisko/

  • Thoran

    Trzeba dodać, że Gruzowisko jest typową grą fabularną, nie znajdziemy tam rozbudowanych opcji technicznych. Bardziej przypomina papierowe RPGi czy PBFy.

  • E.M.Thorhall

    W swoim czasie będzie szerszy opis gry :)