Khazbanar TGF


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.3/10 (9 ocen)

Khazbanar jest tekstową grą MMORPG w klimatach fantasy, która powstała w listopadzie 2006 roku. Gra działa od tego czasu nieprzerwanie (nie licząc drobnych przestoi w rozwoju wydarzeń ;)). Panuje tu dość swobodna i przyjazna atmosfera – nikomu nie narzucamy stylu gry. Chcesz grać fabularnie? - nie ma problemu, mechanicznie? - także nie ma problemu.

Chcemy tworzyć grę przyznają graczom – łączymy w sobie aspekt zarówno mechaniczny jak i fabularny. Nie utrudniamy nikomu kontaktu z administracją czy osobami funkcyjnymi. Do każdego można zawsze napisać, zadać pytanie czy nawet porozmawiać – w końcu chodzi o to, by gra była dla graczy, nie administracji. Khazbanar traktujemy jako hobby. Poświęcamy mu swój czas, by stawał się coraz lepszy.

W Khazbanarze gracze mają wpływ na rozwój gry. Nikt tu sztywno nie trzyma się jednego stanowiska, a propozycje dawane przez graczy są zawsze w gronie administracji, czy też wspólnie z graczami omawiane.

Mechanika to odpowiednio zmodyfikowana wersja silnika Vallheru wzbogacona o autorskie elementy takie jak:
- nowe rasy (łącznie 14, w tym 2 rasy specjalne, odblokowywane po wykonaniu przygotowanych questów),
- nowa alchemia, która w ciekawy sposób pozwala tworzyć nowe mikstury,
- nowe zioła – przygotowane specjalne dla „nowej alchemii”,
- kryształy, które pozwalają ulepszać ekwipunek,
- sklepy mieszkańców.

Aspekt fabularny gry podzielony jest na kilka mniejszych elementów:
- gracze mogą czy to za pomocą poczty czy odpowiednich pokoi w czacie prowadzić własne sesje
- gracze mogą uczestniczyć w sesjach organizowanych przez Szarą Eminencję
- gracze mogą uczestniczyć w sesjach, które popychają do przodu główną fabułę gry, a to często związane jest z mechanicznym rozwojem gry: gracze zajmują dany teren? Jest on dodany do gry,
- fabuła nie jest sztywno ustawiona, administracja ciągle otwarta jest na nowe propozycje.

Khazbanar nieustannie jest rozwijany – chcemy, by funkcjonował jako gra, w której miło można spędzić czas dobrze się bawiąc. Staramy się wprowadzać do gry nowości, tak by nie było monotonii.

khz_scr1

khz_scr2

Przydatne linki:
http://khazbanar.net/ - gra
http://khazbanar.net/forum – forum gry
http://www.facebook.com/Khazbanar – strona na Facebooku

 • Thoran

  Witajcie na drzewie :)

 • klivien

  Kolejna vallherynka. Wolę bardziej graficznie rozwinięte gry. Mniej linków tekstowych, więcej przycisków. Interaktywnych obrazków.
  *Marudzi.*

 • vallherynka jest cool ale fakt.. za mało obrazków jak to ujęłaś.... tekstówka to tekstówka powinna działać na wyobraźnie ale grafika.. im więcej grafiki tym lepiej (nie mówię tu zeby od razu robić tony grafiki że aż się wykrzacza komp przy włączaniu strony ale o delikatnym aczkolwiek widocznym rozmieszczaniu grafiki)... czysta tekstówka za bardzo się kojarzy z czystym vallheru...

 • Redaktor KT Sirnor

  Mam nadzieję że jeszcze się kiedyś spotkamy :D