Co zrobić by granie sprawiało radość?


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.3/10 (6 ocen)

DrzewoChciałem odnieść się do tekstu jaki spłodził niedawno jokerthief. Na początku zaznaczam, że wszelkie teksty jakie pojawiają i pojawiać się będą na yggdrasil.pl są opiniami ich autorów, redakcja nie ma zamiaru ich cenzurować (chyba, że rzeczywiście będą podżegać do palenia ludzi na stosie lub podobnych czynów). Także jeśli leży wam coś na wątrobie to może warto o tym napisać i oczywiście wziąć pełną odpowiedzialność za słowa.
Wracając jednak do wspomnianego tekstu. Oceniło go 13 osób, w większości oceny były albo na poziomie 1 albo 10, ja mogę się przyznać, dałem mu 5. Dlaczego? Ponieważ nie starałem się oceniać go tylko pod jednym kątem, poza tym mam świadomość, że to jest felieton, twór często emocjonalny i osobisty. Moja refleksja jednak dotyczy czegoś innego, tego jaki wpływ na nas mają podobne artykuły. Portal ten istnieje już kawał czasu, ale dość trudno było zgromadzić tutaj kilka choćby osób, które stale chciałyby coś komentować, zabrać głos. Dopiero artykuł jokera sprawił że zjawiło nam się tutaj sporo nowych osób, część nawet się wypowiedziała w poruszanym temacie. Nagle się okazało, że istnieje jakieś życie między zmurszałymi cegiełkami gier TGF. Część osób przyszła tutaj by bronić honoru swojego i swojej gry, link do tego artykułu krążył i był wielokrotnie przywoływany na różnych forumach, podejrzewam, że w rozmowach prywatnych także. Do czego zmierzam? Do dwóch rzeczy:

1. Możemy generalizować, twierdzić, że nie jesteśmy tacy (tylko mityczni "ludzie" są), ale musimy zdać sobie sprawę z tego, że gry w których gramy i które tworzymy są dla nas bardzo ważne, i przez to jesteśmy w stanie stanąć o nie do walki (choćby na portalu internetowym). Przyciąga nas to, że ktoś obrzuca je błotem, czujemy się zranieni co powoduje reakcję. Roztropnym byłoby wtedy, z mojej strony patrząc, umieszczać na portalu tylko teksty kontrowersyjne, zrobić takiego Pudelka TGF, flejm war gwarantowany. Tylko, że nie to jest moim celem, żeby was konfliktować wręcz przeciwnie i tutaj dochodzę do drugiego punktu.

2. Drzewo (dla niewtajemniczonych Yggdrasil to nazwa drzewa xD) jest miejscem, którego wydaje mi się potrzebujemy, do rozmowy, wymiany myśli, kreowania trendów w naszym środowisku. Nie jest przecież tak, że nasze poglądy się nie zmieniają, ciągle spotykamy nowych ludzi, ciągle te spotkania nas kształtują. Dlaczego więc nie moglibyśmy stworzyć środowiska graczy gier TGF, gier fabularnych, które jak wiemy jest totalnie różnorodne, ale przynajmniej w kilku punktach jednorodne, łączy nas kreatywność, chęć tworzenia czegoś, poznawania nowych możliwości kreacji.  Chciałbym by ta pozytywna energia, związana z tym co najlepsze w nas ujawniła się tutaj, byście "mądrzyli" się na różne wymyślne tematy właśnie na drzewie, by można było z tym normalnie, bez spiny porozmawiać.

Być może dla wielu z was moja motywacja jest niejasna, przecież mam grę i to sporą, po co mi jeszcze to Drzewo? KF ma się dobrze, ale nie było tak zawsze, nie przyszło to łatwo. Dawniej pracowałem w różnych miejscach by przeżyć w tym kraju. W sezonie pracowałem na budowach po 10 godzin dziennie, wykończony wracałem do domu ale nie kładłem się spać, siadałem do kodu gry, szarpałem się z hejterami na forum, poganiałem MG do pracy, omawiałem fabułę z zainteresowanymi, reklamowałem stronę gdzie się dało. W każdym razie KFowi poświęcałem zawsze przynajmniej kilka godzin dziennie, weszło mi to już w krew. Lubię to robić i myślę, że zawsze mógłbym to robić. Dzięki prowadzeniu tej gry zdobyłem masę doświadczenia czy to w kontaktach z innymi, czy w programowaniu, reklamie itd. Nie wszystko oczywiście robiłem sam, istnieje cała społeczność graczy (a nawet i nie graczy), którzy pomagali i pomagają przy grze, zawsze to byli pozytywnie zakręceni ludzie, w każdej grze TGF można dostrzec ten sam schemat. To właśnie jest to co nas łączy, coś co powoduje, że cieplej myślimy o jakimś miejscu w internecie, że w tym miejscu zostawiamy kawałek siebie. Ja uważam, że to bardzo ważne aby pielęgnować tę relację, ale trudno to robić jeśli gry TGF upadają, są tego różnorakie przyczyny ale właśnie dlatego chcę stworzyć Drzewo, aby zebrać tutaj ludzi kreatywnych, stworzyć nową platformę dla gier, dać nadzieję, że możemy wykreować wiele fajnych projektów. Wiele gier właściwie istnieje tylko dlatego, że nikt ich z serwera nie skasował, i to właśnie warto zmienić, ale sam a nawet z małą grupką ludzi tego nie poprawię, tutaj potrzebna jest społeczność, która będzie motywować do działania, podrzucać pomysły, pomagać. Sukces trudno zagwarantować ale wspólnie przynajmniej miło spędzimy czas xD

Pzdr
T

PS: sorki za przydługi tekst ^^ Jeśli ktoś chce się zintegrować lepiej oto link do mojego profilu na FB x)