Ninkai Taisen PBF


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 ocen)

Nowa strona rozpoczęła współpracę z drzewem.

Ninkai Taisen to projekt, który przede wszystkim zrzeszał ludzi już od samego początku, kiedy to w jednej z głów zrodził się pomysł na stworzenie czegoś nowego. Czegoś, co wniesie nieco świeżości i niekonwencjonalności w dość zakurzony krąg PBF'ów o tematyce Naruto. Czy pomysł o podjęciu się prac nad kolejnym forum w tych realiach był trafny? - to już ocenicie sami, a nam pozostaje jedynie mieć nadzieje, że nikt nie opuści naszego forum zawiedziony. Z początku nad forum pracowało kilka osób, jednak nieustannie chęć współpracy wyrażało coraz to większe grono i tak, na dzień dzisiejszy Ninkai-Taisen PBF może poszczycić się dość liczną kadrą, w szeregach której mamy zarówno świetnych grafików, pomysłodawców, jak i osoby zajmujące się opisami czy cyferkami. Generalnie każdy wnosi do projektu coś, w czym czuje się najlepiej, co odbija się, wydaje się nam, tylko i wyłącznie pozytywnie na ogólny stan rzeczy. Co czeka zarówno starych wyjadaczy jak i osoby dopiero wkraczające do świata „play by forum”? - przede wszystkim odświeżony opis świata, bazujący oczywiście na wszystkim tym co prezentuje nam Kishimoto, w dokładnej i czytelnej formie, przyjemnej dla oka i zachęcającej do dalszej eksploracji forum. Dodatkowo unikalny system prowadzenia postaci. Nie tylko decydujemy o fabularnych wątkach dotyczących naszego bohatera, ale także rozwijamy postać w zakresie kilku podstawowych atrybutów – zdobywając punkty doświadczenia i rozdając je według własnego uznania.
Ciekawym rozwiązaniem wydaje się nam jest wprowadzenie wzorów mechanicznych, które raz na zawsze zażegnają kwestie nieuczciwych walk Gracz vs. Gracz. Oczywiście owa mechanika jest tylko dodatkiem usprawniającym rozgrywkę, prawdziwa kwintesencją PBF jest oczywiście jego fabularna strona, a i pod tym względem nikogo nie chcemy zawieść! Już od samego początku mamy przygotowane zarówno dla chętnych graczy, jak i całych wielkich Ukrytych Wiosek Shinobi serie eventów, które tchną w przygody na forum nieco życia i nadadzą im smaku. Wydarzenia na Ninkai-Taisen są następstwem wydarzeń, które mamy przyjemność śledzić oglądając anime, czy też czytając mangę. Jest to kilka dekad do przodu, kiedy to wielkie osady i społeczności liżą wciąż rany, powoli podnosząc się z ziemi po ostatniej wielkiej Wojnie Shinobi i to od graczy w głównej mierze zależy jak tym razem ukierunkowują się losy Świata Shinobi!

Wstęp fabularny

Tajemniczy mężczyzna o równie tajemniczym spojrzeniu lustrował potężne połacie terenu rozciągające się przed nim. Wyczekiwał czegoś, zniecierpliwienie i lekki dreszcz emocji dawały o sobie znać mimo potęgi jaką dysponował. Odwrócił delikatnie głowę spoglądając za siebie, całe zastępy najemników i wojowników nazywanych samurajami czekali na jego rozkaz. Ale to nie oni byli jego najpotężniejszą bronią. W pewnej chwili na wzniesieniu coś drgnęło. Oczy mężczyzny natychmiastowo spiorunowały teren by rozpoznać anomalie. Doczekał się, przyszli tutaj, wszyscy, po to by dać samym sobie nadzieję na to, że jeszcze mogą coś zmienić. Nie mogli, ta nadzieja umarła wiele lat temu podczas gdy zatracili fundamenty zbudowane przez poprzednie pokolenie. Mężczyzna złożył odpowiednie pieczęci i rozpoczął przygotowania.

***

Czarnowłosy shinobi zwany przez wielu Mędrcem już widział szczyt delikatnego wzniesienia. Podniósł delikatnie rękę ku górze by potężna armia maszerująca za jego plecami zwolniła. Dał znak, że zbliżają się do miejsca przeznaczenia. Tuż za plecami lidera kroczyła druga postać, uderzająco podobna do niego samego. Na plecach niosła potężny wachlarz z inskrypcjami i symbolem. W końcu dotarli na szczyt, a ich oczom ukazał się obraz potężnej równiny, która niemal w połowie usłana była ich oponentami. Mędrzec wydał krótkie polecenie, i ktoś z pierwszego szeregu złożył pieczęć i zakomunikował, że dowódca drugiej strony konfliktu jest na polu walki. Po chwili zawahania mężczyzna dodał, że człowiek ten nie zamierza czekać i już poczynił pierwsze kroki ku rozpoczęciu batalii. Lekki uśmiech pojawił się na twarzy czarnowłosego, gdy odwracał się do swego brata by być może ostatni raz uścisnąć mu dłoń. Tak jak robili to przez całe życie biorąc udział w wielu bataliach i misjach. Ta ostatnia, miała zupełnie inny wymiar. Obydwoje skinęli ku sobie głowami. Starszy z braci skoczył w dół sporej skarpy i w locie nagryzł kciuk składając kilka pieczęci. W tym samym czasie od młodszego z nich zaczęła bić dziwna chakrowa aura. Zastępy shinobi i kunoichi już gotowały się do walki, wiedzieli co zaraz nastąpi. Słońce zaszło w momencie, gdy błysk i kłęby dymu pokryły pole walki, a w tle dało się słyszeć ryk złowieszczej istoty.

Kilkanaście jesieni wcześniej

Dwoje młodych shinobi stało oko w oko z przeciwnikiem, który zdecydowanie wykraczał poza wszystko to z czym dotychczas się spotkali. Legenda stawała się rzeczywistością na ich oczach, a słowa jakie usłyszeli tego dnia na zawsze zmieniły ich plany. Zagłada, kara, odkupienie – to tylko kilka z tych, które ukierunkowały losy świata na zupełnie nowe tory.
- Nie damy rady, nie dziś… – powiedział starszy z shinobi dysząc ciężko. Jego ciało nosiło znamiona wyniszczającej walki, którą obaj z bratem toczyli przeciw komuś, komu nie mogli zagrozić w żaden sposób.
- To prawda, nie dziś… – odpowiedział młodszy po czym złożył pieczęć i chwycił swego brata pod bok. Obydwoje zniknęli w krótkim błysku, a ich przeciwnik wydał jedynie krótkie westchnienie. Wiedział, że to ich pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie.

Nowy Początek

Tego dnia w wielu wioskach shinobi na całym świecie rozpoczynał się okres przyjmowania nowych adeptów sztuki ninja do akademii. To był pierwszy krok ku temu, by stać się shinobi i podążać wytyczonymi przez siebie ścieżkami. Był to czas względnego pokoju, ale i niepokoju bowiem gdzieś daleko rodziło się zło, które samo sobie wyznaczało granice, a w rezultacie samo je pokonywało. Tego też dnia, dwaj młodzi bracia rozpoczynali pobieranie nauk, zupełnie jak reszta ich znajomych. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, jak bardzo każdy z nich będzie potrzebny losowi.

Przydatne linki:
Adres strony - http://ninkai-taisen.pl/