Messir MMORPG


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.0/10 (3 ocen)

Gra mmorpg na silniku Vallheru. Jest to gra mmorpg, której z miłą chęcią odciąłbym "M" odpowiadające za słowo "Massively". Bynajmniej nie, dlatego, iż odstrasza ludzi a właściciele gry to bardzo złe i niemiłe persony. Nic z tych rzeczy. Otóż, Messir z założenia stawia na jakość, nie na ilość, także, jeśli chodzi o graczy.
Nie jest to gra z oszałamiająca grafika, muzyką i cudownymi scenami walk, jakie można zobaczyć w dzisiejszych grach przeglądarkowych. Wszelakie wydarzenia w grze, czy to będą wieści o zbliżającej się wojnie, czy turniej i pojedynki potężnych wojów, odbywają się opisowo, tak jak to ma miejsce w papierowych grach pen & paper. Jedyne grafiki ilustrują lokalizacje, wygląd graczy czy potworów.
Messir jest grą osadzoną w autorskim świecie, który składa się z dwunastu państw, naturalnie, kierowanie swoją postacią rozpoczniemy na terenach tytułowej republiki Messiru. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by nasza postać nie mogła pochodzić z innego rejonu. A mamy naprawdę szeroki wybór pochodzeń. Od umiarkowanego klimatu stepów wiecznie zielonych pól Arandil, przez wysoce rozwinięte technologicznie Cesarstwo Raan Annon, po gorące piaski pustyni Zjednoczonych Emiratów. Spotkamy też wiele różnorodnych ras, mamy, więc elfy, krasnoludy, drowy, iocusy, dragonitów czy orków… I oczywiście nie zamykamy się hermetycznie na dane rasy. Co rusz ogłaszane są konkursy na nowe rasy, miejsca, wydarzenia. Każdy z graczy może też stworzyć swoją unikalną profesję, która oceniona zostanie pod okiem wykwalifikowanej ekipy mistrzów gry, będących z nami od zarania dziejów. Odnośnie profesji standardowych do wyboru, jest ich naprawdę dużo, bo ponad dziewięćdziesiąt. Co możemy robić w grze? To zależne od naszych preferencji i stylu gry. Gracze fabularni, będą mogli godzinami przesiadywać w karczmach gdzie jest rozgrywana sesja fabularna z innymi graczami dwadzieścia cztery godziny na dobę. Oczywiście, cała gra nie polega tylko na przesiadywaniu w jednym przybytku. Specjalny system Kart postaci, wieści, pokoi sesyjnych, spotkań prywatnych czy plotek, pozwala nam podać graczowi na talerzu bardzo smakowity i spory posiłek z fabularnej rozgrywki.
Dla mechanicznych graczy znajdziemy to, co w każdej grze opartej na silniku santic (vallheru z kilkoma ulepszeniami). Zgodnie ze swą klasą będziemy mogli bogacić się w kopalniach, czy przy wycince drzew, walczyć z innymi graczami lub z potworami, zarządzać własną strażnicą i wojskiem, nabijać kolejne poziomy, posiadać swój statek i kompanię. Charakterystyczną nowinką dla mess jest system talizmanów, który zastąpił profesję jubilera. Dla zaangażowanych są też klany, które, jak co erę starają się wybudować mistyczną machinę astralną.

Powstaje pytanie, dla kogo jest mess? Z pewnością dla wszystkich fanów fantastyki, kochającym dzieła wyobraźni i pragnącym przeżyć cudowną przygodę poza światem rzeczywistym i posiadającym naprawdę sporo czasu. Jak na tak niepozornie wyglądającą grę, mess potrafi uzależnić i to bardzo. Dla osób uczących się, posiadających rodziny, małe dzieci, szczególnie odradzam. Nie chcę mieć nikogo na sumieniu ;)
Jak zacząć i jak to wygląda od strony technicznej? Na początku trzeba się zarejestrować. Rejestracja jest dziecinnie prosta: trzeba wpisać swój e-mail, wymyślone imię swojej postaci (w klimacie fantasy) oraz hasło. Po kliknięciu linku aktywującego, który przyjdzie na e-mail, można rozpocząć przygodę. Pierwszym krokiem będzie uzupełnienie statystyk postaci, a więc: rasy, klasy, żywiołu, pochodzenia, wyznania i stanu cywilnego. Następnie przechodzimy do opcji konta i uzupełniamy profil postaci jej historią, opisem wyglądu i charakteru, na sam koniec dodajemy jeszcze pasujący awatar i zaznajamiamy się z prawem działającym w krainie. Już możemy rozpoczynać wspaniałą zabawę w świecie pełnym intryg, wojen, wieczornych hulanek przy kuflu ciepłego piwska, czy czego tam wyobraźnia nie zmajstruje.

Gorąco Zapraszamy.
Administracja Messir.pl

Przydatne linki:

http://messir.pl/ - Gra
http://www.facebook.com/pages/Messirpl/146345452101792 - Profil na Facebooku

 • A kiedy gra powstała?

 • nathaniel

  Gra istnieje od 2008mego roku ;)

 • Pingback: [Messir] Poszukiwani administratorzy | Yggdrasil: drzewo światów()

 • maverick

  Stawia na jakość? Lol.

  Nie ma gorszej gry vallheru obecnie.

 • Hasturn

  Czemu nie ma? A Orodlin choćby? :>

 • ahearnabral

  Orodlin w porównaniu do Messiru jest perełką :)

 • Hasturn

  Ilość graczy tego nie potwierdza ;)

 • ahearnabral

  Bo na Oro jest brak Adminów. :)